Петля

У спробах виправити каверзи Доктора Хиби – Огляд настілки«Петля»

Автор: PlayUA @playua

Лиходій професор Хиба хоче захопити всесвіт. У своїй секретній лабораторії він створив один із найвизначніших винаходів — Машину часу. Тепер він подорожує у різні епохи, поширюючи всюди свою армію клонів у  спробах  створити якомога більше розривів у часі та просторі. І на заваді його злих планів лиш ми — безстрашні агенти часу в грі «Петля», яку не так давно випустило в Україні видавництво Geekach.

У центрі незвичайного восьмикутного поля перед початком гри ставиться машина часу доктора Хиби — спеціальна вежа для кубів, яка створюватиме розриви в часі. На початку кожного раунду з неї випадатимуть червоні кубики, які гравці мають якнайшвидше прибирати, щоб уникнути часових вихорів.

Також у доктора Хиби, як заведено у справжніх лиходіїв, є безліч злих клонів, яких він закидатиме в різні епохи, плутаючи місцями час і простір. Чим більше буде клонів, тим більша ймовірність створення часових розривів і вихорів, яких ми повинні уникати всіма можливими способами.

А способів їх уникнути у нас більш ніж достатньо! Кожен із ігрових персонажів, агентів часу, оперує власною колодою дій. Персонажі помітно різняться, виконуючи різні ролі завдяки своїм  абсолютно асиметричним колодам. У одного добре виходить боротися з клонами, другий має гарну експертизу у запечатуванні часових розривів, третій вміло керує іншими агентами — усе на кшталт звичних багатьом, класичних кооперативних ігор.

Основна ігрова механіка — будівництво колоди. У процесі гри, подорожуючи часом, ви отримуватимете нові, корисніші карти. Додаючи їх у власну колоду, ви її прокачуватимете, збільшуючі набір доступних дій. Однак головна “родзинка” гри — це часові петлі, які дозволяють гравцям знову і знову експлуатувати вже використані вами раніше карти. Своєчасне створення цих петель, мабуть, одна з головних умов, яка може принести перемогу в цій грі.

Умови перемоги у «Петлі» залежать від сценарію. Усього в грі їх чотири, вони трохи відрізняються одна від одної і кожен складніший за попередній. У основі кожного сценарію лежить архівація т.зв. плиток диверсії — тайлів по краях поля, які дозволяють ламати плани доктора Хиби та наближатися до солодкої перемоги.

Однак, як і в будь-якій хорошій кооперативній грі, крім можливості виграти, у нас є безліч варіантів програти. Доктор Хиба дуже наполегливий лиходій і від своєї мети він ніколи не відмовляється. Сили зла перемагають, якщо на столі опиниться чотири часові вихори, один із вихорів схлопнеться або ми просто не встигнемо вчасно виконати умови перемоги.

«Петля», за багатьма параметрами, традиційна кооперативна гра, яка за своїми ігровими якостями та механіками нагадує «Пандемію», дуже популярну настільну гру, яка побачила світ ще 2009 року. Поширення кубиків полем, зменшення ризиків, утворення вихорів, все це дуже схоже на механічну частину дуже популярної гри Метта Лікока, яка отримала друге життя з моменту поширення в світі Covid-19.

«Петля» драматична.Вона поступово набирає обертів, з кожним ходом створюючи все більше проблем та ризиків. Якщо гравці не будуть вчасно реагувати на них, ситуація погіршуватиметься і неодмінно призведе до поразки.

На жаль, реагувати на проблеми не завжди можливо. Ваші дії дуже залежать від карт, що прийшли на руку: як рандом розпорядиться, такі дії і будуть вам доступні. Створюючи власну колоду варто щоразу думати, чи підійде нова карта для вас, чи працюватиме вона на благо команді або просто засмічуватиме вашу руку.

До слова про команду, у «Петлі» гравцям обов’язково слід координувати власні дії. З огляду на високу кризовість та відкриту ігрову інформацію без чіткої координації дій перемогти майже неможливо.  Це, на жаль, також дає зелене світло “альфа-гравцям”, які можуть керувати всіма ігровими процесами самостійно, позбавляючи тим самим інших задоволення від гри.

Стилізоване оформлення в дусі мультиків з Cartoon Network, а також тематичний гумор з посиланнями до масової культури, яким наповнена кожна сторінка правил,  безсумнівно, ключові елементи впізнаваності цієї гри, проте на мій погляд, не всі будуть від них у захваті. Втім, незалежно від ваших уподобань в оформленні настільних ігор, поле «Петлі» рясніє зайвими візуальними деталями, які не мають жодного відношення до ігрового процесу і значно ускладнюють менеджмент компонентів, переміщення кубиків та клонів. Всі вони просто губляться на загальному строкатому фоні, що сильно дезорієнтує.

Правила у «Петлі» досить прості, проте вона скоріше призначена для досвідчених гравців. У грі є велика кількість тексту на картах, а криза і необхідність чіткої координації дій між гравцями потребує певний ігровий бекграунд. Тут легко можна щось забути, випустити з уваги якийсь нюанс.

Не дивлячись на те, що ходи в «Петлі» можуть бути досить довгими, ігровий процес живий і динамічний. Навіть не у свій хід, ваша увага буде прикута до того, що відбувається на полі, а кожен кидок кубиків у машину часу – тягнутиме за собою черговий драматичний виток ігрового сюжету.  «Петля» не дозволяє гравцям прогнозувати кризу повною мірою і змушує вас постійно балансувати між відчуттям контролю та повної катастрофи.

Також варто відзначити досить високу реграбельність «Петлі». Чотири ігрові режими, асиметричні персонажі та велика колода унікальних карт з різних епох гарантують свіжий ігровий досвід протягом тривалого часу, навіть якщо грати в неї дуже часто.

«Петля» незважаючи на кілька цікавих інновацій, традиційна кооперативна гра. Весь ігровий процес тут зводиться до зменшення ризиків, тому якщо ви не любите подібні кооперативні ігри, швидше за все ви її не оціните Та ля якщо ви прихильник «Пандемії», «Забороненого Острову» чи «Ходу Героям Нема!», вмієте боротися з синдромом “альфа-гравця”, цікавитеся науковою фантастикою, а також новинками українського ринку настільних ігор — я впевненорекомендую «Петлю» до знайомства. Це незвичайний продукт, який варто спробувати і розширити власний ігровий досвід.

Придбати настільну гру «Петля» можна за цим посиланням. А використавши у крамниці Geekach наш промокод PLAYUA10 — ви ще й отримаєте 10% знижки на своє придбання. Гарної вам гри!

Автор: Михайло Малютенко

 

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Якої сили подачу ви здатні прийняти? Огляд фільму «Суперники»

Автор: Андрій Присяжний

Суперники

Лише сідницями ситий не будеш. Огляд Stellar Blade

78

Автор: Володимир Вітовський

stellar blade cover

Затягне і не відпустить — Огляд Balatro

90

Автор: Барлет Ярослав

balatro

Огляд Pepper Grinder

77

Автор: Барлет Ярослав

pepper grinder

ЗАМІНИВ МЕНІ ПК — Огляд ноутбука Acer Predator Helios 16 (PH16-71)

Автор: Володимир Бортюк

predator helios 16 review site a 01

Справжнє виживання — Огляд настілки Resident Evil 3: The Board Game

Автор: Владислав Папідоха

Resident Evil 3: The Board Game PlayUA

Шедевр в жанрі контролю територій — Огляд настілки «Ель Гранде»

Автор: Малютенко Михайло

Ель Гранде

Огляд Alone in the Dark (2024)

74

Автор: Владислав Папідоха

Alone in the Dark (2024)